Napište nám

Stavebniny KANOV

Radio Dragon

Torf-Ziegler

KENAURstav Karlovy Vary

 

©StCS 2002
02.01.2008 21:43


SKP HVĚZDA KARLOVY VARY kopaná žen

Oddíl vznikl v tehdejší Rudé hvězdě Karlovy Vary v roce 1968 a to z lyžařského oddílu. V Karlových Varech v té době existoval ještě jeden ženský fotbalový celek - Spartaklub, později Sparta Karlovy Vary. Ten přešel na začátku sedmdesátých let do Rudé hvězdy, která pak je od roku 1973 pravidelným účastníkem nejvyšší ženské soutěže - 1.Iigy. Již v roce 1974 se staly karlovarské hráčky vítězem Českého poháru (který tehdy běžel vedle ligové soutěže jako je to v mužských soutěžích). V semifinále vyřadily Spartu Praha a ve finále porazily vítěze moravské části - celek Valašského Meziříčí.

Koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let patřila karlovarská Rudá hvězda k absolutní špičce českého ženského fotbalu. Tak například konečná ligová tabulka sezóny 1980/81 začínala takto:

  1. Sparta Praha
  2. Slavia Praha
  3. RH.K.Vary
  4. Sokol Krč
  5. Lokomotiva Olomouc
  6. Hradec Králové ...atd.

Toto třetí místo za dvěma pražskými S zopakovala karlovarská děvčata i v sezóně 1982/83, kdy skončila za Slavií a Spartou a v sezóně 1985/86, pro změnu zase za Spartou a Slavií.

V nejvyšší soutěži hrála RH i další léta, jenže v tabulce se již začala propadat na nižší příčky. Nedostatečný počet hráček pak byl příčinou toho, že ročník 1994/95 byl posledním (v té době již SKP Hvězda skončila na 9.místě z dvanácti celků). Do dalšího ročníku již družstvo nebylo přihlášeno.

Za zmínku jistě stojí některá jména hráček z nejúspěšnějšího období: Truhlantová, Mokošínová, Farmačková, Chmelová, Moltašová, Rohlová, Kostílková, Hammerová(Poláčková), Fridrichová(Vrbová), Mikešová(Hauková), Ulrichová, Vartová, Fričová (Vrbasová) a řada dalších.

Z trenérů pracoval nejdéle Ondrej Rejdík, který byl vlastně u založení a po celou dobu duší oddílu v různých funkcích, i v současné době je pak jeho předsedou. Pracovala zde však i řada dalších úspěšných trenérů, jako Krch, Pastor, Adámek, Bydžovský a další.
Z funkcionářů zde pracoval nejdéle František Hluchý z Hroznětína.

Karlovy Vary 2002

  SeznamCentrum